İç Mimar Fulya ÇELİK

fulyahd1

Yaptığı her işe yüreğini koyan emeğini koyan güzel insanlar merhaba,

Benim mutfak hikayem daha küçükken dedemin kanaryalarına plastik tencerelerde yemek pişirmekle başladı.O an bile hiçbir tat, koku olmamasına rağmen bir canlıyı doyurmanın hayatta olmayan bişeyleri var etmenin verdiği huzurla doluydu.Sonrası mı? Sonrası tam bir tutku ve aşk hikayesi….

Severek yaptığım mesleğim içmimarlığın yanısıra en yorgun olduğum anlarda bile kendimi mutfağa atmama neden olan yemek aşkı….

Sıcak zeytinyağına bırakılan soğanın kulağınıza gelen hoş sesi ve enfes kokusu , bir dal feslikanla başlayan bir makarna hikayesi ve yeni lezzetler denemek tüm bunlar zamanla  içimde gittikçe büyüyen bir tutkuyu körüklemeye devam etti, şu an profesyonel anlamda mesleğimi yaparken ,sizler gibide amatör bir şef olarak mutfağımda lezzetler yaratmaya devam ediyorum.Yorgun olsamda üzgün olsamda en sevdiğim kesme tahtamda bişeyler doğrayıp pişirmek ve sevdiklerimle paylaşmak en güzel terapi oluyor.

Sitemizin bu bölümünde bende sizlerle mutfakla ilgili tecrübelerimi ve büyüleyici lezzetlerin yol haritasını paylaşacağım,

Paylaştığınız ve tutkuyla pişirdiğiniz bol yemekli günlere,sevgiyle

İçMimar Fulya ÇELİK

cyprusinteriors@gmail.com